Forum Nová Karolina pečuje o bezpečnost lidí v „první linii“

Ostrava, 27. dubna 2020 – Pomoc pro prodavačky, zdravotníky i dobrovolníky. Forum Nová Karolina zajistilo pro zaměstnance centra roušky a dezinfekce, navýšilo bezpečnostní a hygienická opatření ve vnitřních prostorech, zabezpečilo ochranné prostředky pro dobrovolníky organizace ADRA a podpořilo výrobu tisíců roušek pro další ostravské organizace a instituce.

„Každý z více než tisícovky našich zaměstnanců, obslužného personálu a zaměstnanců obchodních jednotek již dostal nebo dostane, v případě že se obchod bude teprve otevírat, roušku a kvalitní dezinfekci od české značky Manufaktura. Roušky tak budou mít prodavači, prodavačky, zaměstnanci ostrahy, úklidu a údržby, abychom zajistili bezpečnost jak našich návštěvníků, tak právě lidí v první linii,“ uvedl Tomáš Lučan, marketingový manažer obchodního centra Forum Nová Karolina.

Forum Nová Karolina využívá pro udržení co nejvyšší úrovně hygieny a čistoty svých prostor zvýšenou frekvenci úklidu, dávkovače s dezinfekčním gelem na toaletách a dalších rušných místech nebo nasazení širokospektrální polymerové molekulové dezinfekci, kterou jako jediné obchodní centrum v česku využívá již od roku 2016.

Již od začátku vyhlášení nouzového stavu Forum Nová Karolina spolupracuje a významně podpořilo výrobu roušek v architektonickém ateliéru a prodejně Vestibul Interier Ostrava, který zaměstnává lidi se zdravotním handicapem, a ze kterého se ze dne na den stala provizorní šicí dílna. Obchodní centrum Forum Nová Karolina zakoupilo od ateliéru tisíce roušek, které pak putovaly na porodní oddělení a urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava, na centrální příjem Vítkovické nemocnice nebo na Krajské vojenské velitelství. „Díky našemu finančnímu příspěvku pak mohli dobrovolníci z ateliéru ušít další roušky, které dostaly potřebné instituce a organizace nejen na Ostravsku,“ sdělil Tomáš Lučan. Zásluhou přispěvatelů a veřejné sbírky se nakonec podařilo vyrobit přes 20 000 roušek.

Obchodní centrum darovalo několik set roušek a dezinfekcí také mezinárodní humanitární organizaci ADRA. Ochranné prostředky využije asi stovka jejich dobrovolníků, kteří pomáhají seniorům. Všichni dobrovolníci navíc o dostali dárkovou kartu, kterou můžou utratit kdekoliv v obchodním centru.

„Jsem rád, že v této nelehké době naše obchodním centrum našlo prostředky, které pomohly jednotlivcům, organizacím či dobrovolníkům, kteří v dnešní „krizové“ době pomáhají lidem ve svém okolí. Za to bych chtěl všem vzdát hold a velmi jim poděkovat,“ doplnil na závěr Tomáš Lučan.