Módní adresa Ostrava. Láká Lagerfelda i GAP

O tom, že k nám má namířeno americký GAP, se mluví už pár týdnů. Legendární brand  volnočasového oblečení však svoji misi nezačne v Praze, ale v Ostravě. A razovity region zlákal i další módní značky.

Legendární značka volnočasového oblečení GAP v poslední době čelí na newyorské burze značným výkyvům, přesto si drží pozici jednoho z největších amerických maloobchodních řetězců s módou. Štěstí teď zkusí i v Česku. Kamennou prodejnu otevře nejprve v Ostravě, následně v Praze.

Ikonická tři písmena ukáže jako první obchodní centrum v Česku ostravské Forum Nová Karolina. A Ostravu jako perspektivní trh vyhodnotily i další značky. „Na podzim otevřeme kromě GAPu i obchod další slavné módní značky Karl Lagerfeld, a to jako první mimopražské obchodní centrum,“ říká Martin Kubík, ředitel společnosti Active Retail Asset Management, která ostravské centrum spravuje.

Sestavu nových obchodů navíc v předvánoční špičce doplní značky domácích potřeb Banquet a sportovního oblečení Under Armour.  Navzdory letošnímu specifickému období ve Foru Nová Karolina od začátku roku otevřeli několik zajímavých obchodních jednotek včetně módních brandů Mango, Regatta Outdoor nebo Tatuum.

„Máme širokou nabídku obchodů, služeb, rozmanitý foodcourt, pořádáme populární akce pro všechny skupiny zákazníků a také máme skvělou pozici v centru města, které se v posledních letech velmi oživilo, například výstavbou administrativních a rezidenčních objektů v okolí našeho obchodního centra. Příchodem dalších zvučných značek chceme upevnit pozici a být pro návštěvníky hlavní nákupní destinací v regionu nejen v oblasti módy, ale i zábavy a gastronomie. Věříme, že nové značky přitáhnou další zákazníky i ze sousedních krajů nebo z Polska, říká Martin Kubík.

Forum Nová Karolina patří do portfolia ČS nemovitostního fondu, který spravuje REICO investiční společnost České spořitelny. Stejně jako celá nová čtvrť Karolina stojí na místě někdejšího obřího brownfieldu v centru Ostravy, ve srovnání s jinými obchodními centry v regionu se tam daří držet návštěvnost na velmi dobré úrovni.

“Nejen Ostrava, ale celý Moravskoslezský kraj mají obrovský potenciál. Region patří k nejatraktivnějším destinacím v ČR pro zahraniční investory. Stále větší roli hrají perspektivní odvětví, jako IT. Roste kupní síla obyvatel, HDP na hlavu, dokonce více, než je průměr EU, zvyšují se mzdy a klesá nezaměstnanost. Zlepšuje se životní prostředí a infrastruktura. Začíná být stále zajímavější turisticou destinací. Pomáhá i blízkost a dostupnost Polska či Slovenska. Ostrava je dnes živým, společenským, kulturním městem, které se dynamicky rozvíjí,” říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny.